GZL32000
Mega Source # : MEGA-GZL32000
Manufacturer : Sprague Goodman
Packaging : Bulk
Description : CAP TRIMMER 3.6-32PF 150V TH
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 150V
Size / Dimension : 0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Series : FILMTRIM®
Q @ Freq : 150 @ 1MHz
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.248" (6.30mm)
Features : General Purpose
Dielectric Material : Polyimide (PI)
Detailed Description : 3.6 ~ 32pF Trimmer Capacitor 150V Top Through Hole
Capacitance Range : 3.6 ~ 32pF