GQL9R500
Mega Source # : MEGA-GQL9R500
Manufacturer : Sprague Goodman
Packaging : Bulk
Description : CAP TRIMMER 0.6-9.5PF 1250V TH
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 1250V
Size / Dimension : 0.312" Dia (7.92mm)
Series : PISTONCAP®
Q @ Freq : 1500 @ 20MHz
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.922" (23.42mm)
Features : Sealed
Dielectric Material : Quartz
Detailed Description : 0.6 ~ 9.5pF Trimmer Capacitor 1250V Side Through Hole
Capacitance Range : 0.6 ~ 9.5pF