V26MLA1206A
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
V26MLA1206A
  • 1
Mega Source # : MEGA-V26MLA1206A
Manufacturer : Hamlin / Littelfuse
Packaging : Bulk
Description : VARISTOR 34V 150A 1206
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Varistor Voltage (Typ) : 34V
Varistor Voltage (Min) : 29.5V
Varistor Voltage (Max) : 38.5V
Series : MLA
Package / Case : 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C (TA)
Number of Circuits : 1
Mounting Type : Surface Mount, MLCV
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Maximum DC Volts : 26V
Maximum AC Volts : 20V
Manufacturer Standard Lead Time : 11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Energy : 0.60J
Detailed Description : 34V 150A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1206 (3216 Metric)
Current - Surge : 150A
Capacitance @ Frequency : 720pF @ 1MHz