ROV20-681K-2
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ROV20-681K-2
Mega Source # : MEGA-ROV20-681K-2
Manufacturer : Hamlin / Littelfuse
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : VARISTOR 680V 6.5KA DISC 20MM
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Varistor Voltage (Typ) : 680V
Varistor Voltage (Min) : 612V
Varistor Voltage (Max) : 748V
Package / Case : Disc 20mm
Other Names : A75142-000
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Number of Circuits : 1
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : Not Applicable
Maximum DC Volts : 560V
Maximum AC Volts : 420V
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Energy : 344J
Detailed Description : 680V 6.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
Current - Surge : 6.5kA
Capacitance @ Frequency : 553pF @ 1kHz