AFT05MS031NR1
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
AFT05MS031NR1
Mfr.Part # : AFT05MS031NR1
Manufacturer : NXP Semiconductors
Description : FET RF 40V 520MHZ TO-270-2
Stock : 2274
Product Category : Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Current - Test : 10 mA
Frequency : 520MHz
Gain : 17.7dB
Package / Case : TO-270AA
Power - Output : 31W
Product Status : Active
Supplier Device Package : TO-270-2
Transistor Type : LDMOS
Voltage - Rated : 40 V
Voltage - Test : 13.6 V