AM40CR246
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
AM40CR246
Mfr.Part # : AM40CR246
Manufacturer : Anatech Electronics Inc.
Description : 40 MHZ CRYSTAL FILTER
Stock : 35000
Product Category : Monolithic Crystals
Bandwidth : 8 kHz
Frequency - Center : 40 MHz
Impedance : 50 Ohms
Insertion Loss : 6dB
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -20°C ~ 70°C