AM70.455CR260
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
AM70.455CR260
Mfr.Part # : AM70.455CR260
Manufacturer : Anatech Electronics Inc.
Description : 70.455 MHZ CRYSTAL FILTER
Stock : 35000
Product Category : Monolithic Crystals
Bandwidth : 6 kHz
Frequency - Center : 70.455 MHz
Impedance : 50 Ohms
Insertion Loss : 6dB
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C