CT5HTF-635
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CT5HTF-635
Mfr.Part # : CT5HTF-635
Manufacturer : Central Technologies
Description : TRI TUNED TNBLE BAND PASS FILTER
Stock : 35000
Product Category : Helical Filters
Bandwidth : 18 MHz
Frequency - Center : 635 MHz
Insertion Loss : 4dB
Mounting Type : Through Hole
Product Status : Active
Ripple : 1dB
Selectivity : 26dB (+50MHz) 30dB (-50MHz)