LDU4860S500
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
LDU4860S500
Mfr.Part # : LDU4860S500
Manufacturer : XP Power
Description : LED SUPPLY CC BUCK 2-57V 500MA
Stock : 6
Product Category : LED Drivers
Approval Agency : EN
Current - Output (Max) : 500mA
Dimming : Analog, PWM
Efficiency : 97%
Features : Remote On/Off, SCP
Mounting Type : Through Hole
Number of Outputs : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 70°C
Package / Case : 23-DIP Module, 9 Leads
Power (Watts) : 29 W
Product Status : Obsolete
Topology : Buck
Type : Constant Current
Voltage - Input (Max) : 60V
Voltage - Input (Min) : 7V
Voltage - Output : 2 ~ 57V