VLD25-600-DIP
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
VLD25-600-DIP
Mfr.Part # : VLD25-600-DIP
Manufacturer : Bel
Description : LED SUPPLY CC BUCK 3.3-36V 600MA
Stock : 35000
Product Category : LED Drivers
Approval Agency : CE, EN, IEC
Current - Output (Max) : 600mA
Dimming : Analog, PWM
Efficiency : 95%
Features : Remote On/Off, SCP
Mounting Type : Through Hole
Number of Outputs : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 71°C
Package / Case : 6-DIP Module
Power (Watts) : 22 W
Product Status : Active
Topology : Buck
Type : Constant Current
Voltage - Input (Max) : 46V
Voltage - Input (Min) : 5.5V
Voltage - Output : 3.3 ~ 36V