PTE60-151A-103B1
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
PTE60-151A-103B1
Mfr.Part # : PTE60-151A-103B1
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : SLIDE POT 10K OHM 0.2W TOP 60MM
Stock : 250
Product Category : Slide Potentiometers
Adjustment Type : Top
Fader Type : Standard
Mounting Type : Through Hole
Power (Watts) : 0.2W, 1/5W
Product Status : Last Time Buy
Resistance : 10 kOhms
Tolerance : ±20%
Travel Range : 60mm