3266X-1-202LF
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
3266X-1-202LF
Mfr.Part # : 3266X-1-202LF
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : TRIMMER 2K OHM 0.25W PC PIN SIDE
Stock : 4237
Product Category : Trimmer Potentiometers
Adjustment Type : Side Adjustment
Mounting Type : Through Hole
Number of Turns : 12
Power (Watts) : 0.25W, 1/4W
Product Status : Active
Resistance : 2 kOhms
Resistive Material : Cermet
Temperature Coefficient : ±100ppm/°C
Termination Style : PC Pins
Tolerance : ±10%