TC33X-2-104E
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
TC33X-2-104E
Mfr.Part # : TC33X-2-104E
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : TRIMMER 100K OHM 0.1W J LEAD TOP
Stock : 114548
Product Category : Trimmer Potentiometers
Adjustment Type : Top Adjustment
Mounting Type : Surface Mount
Number of Turns : 1
Power (Watts) : 0.1W, 1/10W
Product Status : Active
Resistance : 100 kOhms
Resistive Material : Cermet
Temperature Coefficient : ±250ppm/°C
Termination Style : J Lead
Tolerance : ±25%