3352P-1-253
Mfr.Part # : 3352P-1-253
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : THUMBWHEEL POT 25K OHM 0.5W TOP
Stock : 35000
Product Category : Thumbwheel Potentiometers
Adjustment Type : Top Adjustment
Mounting Type : Through Hole
Number of Turns : 1
Power (Watts) : 0.5W, 1/2W
Product Status : Active
Resistance : 25 kOhms
Termination : PC Pins
Tolerance : ±20%