3521510RFT
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
3521510RFT
Mfr.Part # : 3521510RFT
Manufacturer : TE Connectivity AMP Connectors
Description : RES SMD 510 OHM 1% 2W 2512
Stock : 75598
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thick Film
Features : Automotive AEC-Q200
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 2512 (6432 Metric)
Power (Watts) : 2W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 510 Ohms
Temperature Coefficient : ±100ppm/°C
Tolerance : ±1%