CMS16CME20K00JE
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CMS16CME20K00JE
Mfr.Part # : CMS16CME20K00JE
Manufacturer : Vishay / Huntington Electric, Inc.
Description : RES CAP BLEEDER 20K OHM 5% 16W
Stock : 35000
Product Category : Specialized Resistors
Applications : Capacitor Discharge
Composition : Wirewound
Mounting Type : Capacitor, 22mm Pitch
Operating Temperature : -55°C ~ 350°C
Power (Watts) : 16W
Product Status : Active
Resistance : 20 kOhms
Temperature Coefficient : ±260ppm/°C
Tolerance : ±5%