CF18JT30K0
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CF18JT30K0
Mfr.Part # : CF18JT30K0
Manufacturer : Stackpole Electronics, Inc.
Description : RES 30K OHM 5% 1/8W AXIAL
Stock : 14932
Product Category : Through Hole Resistors
Composition : Carbon Film
Features : Flame Retardant Coating, Safety
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : Axial
Power (Watts) : 0.125W, 1/8W
Product Status : Active
Resistance : 30 kOhms
Supplier Device Package : Axial
Temperature Coefficient : 0/ -500ppm/°C
Tolerance : ±5%